Informacja ze strony Starter Edukacja

Za nami drugi dzień Finałów Lekcji Przedsiębiorczości 🌟🌟

Dzisiaj wyniki swojej kilkumiesięcznej pracy przedstawiali uczniowie i uczennice szkół ponadpodstawowych. Ich zadaniem było zaprojektowanie i zaprezentowanie rozwiązania dla wybranego wyzwania z obszaru społecznego, biznesowego lub ekologicznego. Kluczem do sukcesu była zgrana praca zespołu, systematyczność i nieszablonowe podejście do opracowywanego problemu.

🏆 Kto dzisiaj poradził sobie najlepiej?

🥇 Pierwsze miejsce – zespół z XLO Gdynia z aplikacją, która angażując wolontariuszy pozwoli na ograniczenie marnowania żywności w sklepach wielkoformatowych i jednocześnie ograniczy wysokie koszty transportu. Wyzwanie przygotował Bank Żywności w Trójmieście.

🥈 Drugie miejsce – grupa ze Szkoły Ekonomiczno-Handlowe w Gdańsku, która opracowała grę miejską dającą możliwość poznania w ciekawy sposób historii Gdańska. Wyzwanie przygotował IGiZ - Instytut Gier i Zabaw.

🥉 Trzecie miejsce – zespół z IX Liceum Ogólnokształcące w Gdańskuprezentujący projekt „New Design”, czyli kreatywne wykorzystanie odzieży, której nie udało się sprzedać w sklepach.

Wygranym gratulujemy, a pozostałym uczestnikom dziękujemy za wytrwałość i ciężką pracę, która pozwoliła na dotarcie aż do Finału Projektu.

🌟🌟🌟
Patronat Honorowy nad projektem objęła Pani Prezydent Aleksandra Dulkiewicz.

Partnerzy merytoryczni tegorocznej edycji: Jeppesen Poland, Show Central - Creative Marketing, Polska Akcja Humanitarna (PAH), IGiZ - Instytut Gier i Zabaw, Bank Żywności w Trojmieście, Fundacja "Nielada Historia", GIWK, Let's Deliver, EMBRO, dobrarobota.org, MAMYWENE, Blue Dot Solutions

Gratulujemy wszystkim zespołom!