Szkoły Ekonomiczno-Handlowe im.Macierzy Szkolnej w Gdańsku dołączyły do grona Innowatorów Branżowej Przedsiębiorczości.

 

Od początku roku szkolnego 2019/2020 nasi uczniowie mogą korzystać z innowacyjnego narzędzia do rozwijania zachowań przedsiębiorczych w ramach przedmiotów zawodowych – Branżowych Symulacji Biznesowych.

Dzięki platformie edukacyjnej zyskają możliwość podejmowania realistycznych decyzji biznesowych podczas zarządzania wirtualną firmą, a lekcje staną się jeszcze bardziej praktyczne.

Pozyskiwanie klientów i partnerów biznesowych, ustalanie cen, zakup urządzeń  i materiałów, a nawet zatrudnianie pracowników to zadania, z którymi zmierzą się już niebawem nasi uczniowie. Współzawodnicząc na wirtualnym rynku ze swoimi kolegami będą mogli przekonać się jak konkurencja wpływa na prowadzenie własnej firmy.

 

Wirtualny biznes – realne kompetencje.

W wirtualnej rzeczywistości młodzież wcieli się w rolę przedsiębiorców prowadzących biuro rachunkowe oraz sklep internetowy. Atrakcyjna forma wizualna, dostępności platformy online oraz wykorzystanie mechanizmów grywalizacji mają za zadanie zaangażować młodzież w rozgrywkę toczącą się w doskonale odwzorowanych warunkach rynkowych.

Jesteśmy przekonani, że udział w wirtualnej rywalizacji poprzez Branżowe Symulacje Biznesowe, będzie dla naszej młodzieży pierwszym krokiem w kierunku własnej działalności gospodarczej. Stale podnosimy jakość kształcenia w naszej szkole i szukamy innowacyjnych rozwiązań edukacyjnych, dzięki którym lekcje będą bardziej angażujące, praktyczne co ostatecznie przełoży się także na wyniki egzaminów zawodowcych oraz utrwalenie pozytywnych zachowań biznesowych w dorosłym życiu naszych uczniów i absolwentów- komentuje wprowadzenie innowacji Pani Justyna Kulling-Bogdan,  Dyrektor szkoły.

Nauczyciel jako mentor biznesu.

Zależy nam na ciagłym podnoszeniu jakości pracy, umiejetności i kwalifikacji nauczycieli przedmiotów zawodowych. Nauczyciele podczas praktycznych warsztatów z ekspertami firmy REVAS zdobyli nie tylko wiedzę techniczną z zakresu obsługi narzędzia lecz również wiedzę dotyczącą prawidłowej oceny działań i postępów uczniów na którą składa się między innymi wynik finansowy wirtualnego przedsiębiorstwa oraz zadowolenie jego klientów i pracowników, rozwój a nawet poziom zadłużenia.

Po przejściu dwuetapowego szkolenia oraz zdaniu egzaminu Certyfikat Trenera Branżowych Symulacji Biznesowych REVAS otrzymała Pani Anna Czarnecka- Bodakiewicz, Justyna Kulling-Bogdan, Barbara Postrach, Izabela Malińska oraz Katarzyna Zaremska.  

Dzięki wdrożeniu Branżowych Symulacji Biznesowych, nasza szkoła dołączyła do elitarnego grona Innowatorów Branżowej Przedsiębiorczości, do którego należą szkoły, uczelnie, instytucje oraz firmy z całej Polski.

Więcej informacji o Branżowych Symulacjach Biznesowych można uzyskać na stronie www.revas.pl.