Konferencja Klub Młodego Księgowego. Rachunkowość Moja Pasja. Wyzwania przyszłości. - Kalendarz wydarzeń - Szkoły Ekonomiczno-Handlowe im. Macierzy Szkolnej w Gdańsku (Technikum nr 11)

SZKOŁY EKONOMICZNO-HANDLOWE
IM. MACIERZY SZKOLNEJ W GDAŃSKU
( TECHNIKUM NR 11)

Organizator: Szkoły Ekonomiczno-Handlowe im.Macierzy Szkolnej w Gdańsku

Kategoria: Aktualności

Miejsce: ul. Mariana Seredyńskiego 1A, 80-753 Gdańsk

Opis:

4 kwietnia 2024r. od godz.10:00-14:00 zapraszamy na Konferencję Klub Młodego Księgowego. Rachunkowość moja pasja. Wyzwania przyszłości.
To wyjątkowe wydarzenie skierowane jest do uczniów szkół ponadpodstawowych i podstawowych, nauczycieli, dyrektorów, organów prowadzących, przedsiębiorców.
Połączy świat edukacji i praktyków mających doświadczenie w prowadzeniu szeroko pojętego biznesu, by dać motywację oraz wskazówki do działania przyszłym liderom i liderkom marzącym o zbudowaniu własnej marki.
Zapraszamy do rejestracji udziału w konferencji: https://rachunkowosc-moja-pasja.konfeo.com
Konferencja podzielona jest na dwie części.
Część 1. Młodzi Przedsiębiorcy.
9:15 Rejestracja, networking.
10:00 Oficjalne rozpoczęcie konferencji.
10:20-10:30 Prezentacja Stowarzyszenia Księgowych w Polsce- 90-lecie.
10:30-10:50 Prezentacja Klubów Młodego Księgowego.
10:50-11:10 Panel 1- Motywacja.
11:10-11:30 Panel 2- Wyzwania.
11:30- 11:50 Panel 3- Przedsiębiorczość.
11:50-12:20 Przerwa.
Część 1 prowadzą uczniowie i uczennice Szkół Ekonomiczno-Handlowych im. Macierzy Szkolnej w Gdańsku.
W roli ekspertek i ekspertów wcielają się uczniowie i uczennice ze szkół, w których działają już Kluby Młodego Księgowego.
Podzielą się z nami min.: swoją wiedzą i doświadczeniem w zakresie wyzwań z którymi się zmierzyli; spojrzeniem i przemyśleniami na temat podejmowania działań przedsiębiorczych; roli lidera w budowaniu zespołu; opowiedzą o ciemnych i jasnych stronach podejmowania decyzji; porozmawiamy o sposobach na motywację, gdy dopada nas prokrastynacja i jak sobie z tym poradzić-czyli skąd brać moc do działania.
Niebawem przedstawimy Wam Kluby Młodego Księgowego biorące udział w konferencji.
Część 2. Praktycy dla Młodzieży
12:20-14:00 Praktycy dla młodzieży.
12:20-12:40 Panel 1- Motywacja.
12:40-13:00 Panel 2- Wyzwania.
13:00-13:20 Panel 3- Przedsiębiorczość.
13:20-13:50 Rozmowa z Mentorem.
13:50-14:00 Zakończenie i podsumowanie konferencji.
Część 2 poprowadzą praktycy- przedsiębiorcy, dyrektorzy, właściciele firm i fundacji- liderzy i liderki z różnych dziedzin życia społecznego, gospodarczego, którzy często wiążą pracę zawodową z działalnością na rzecz szeroko pojętej edukacji.
Podzielą się z uczestnikami wiedzą i doświadczeniem min.: w zakresie wyzwań, które spotkali podczas własnej drogi zawodowej; opowiedzą o roli lidera i liderki w budowaniu sprawczego zespołu; zdradzą tajniki rekrutacji- czyli chwila o tym, co jest ważne podczas rozmowy rekrutacyjnej dla przyszłego szefa; opowiedzą o kompetencjach, które są cenione w firmie; dadzą kilka wskazówek od czego należy zacząć budowanie marki własnej.
Niebawem przedstawimy Wam naszych Ekspertów i Ekspertki.
***
By wziąć udział w Konferencji Klubów Młodego Księgowego.Rachunkowość moja pasja, należy zarejestrować się na wydarzenie. Ze względów lokalowych, ilość miejsc jest ograniczona i dostępna po potwierdzeniu rejestracji przez organizatora.
Szkoła może zarejestrować na konferencję maksymalnie 4 uczniów/uczennice wraz z nauczycielem (opiekunem). Każda osoba biorąca udział jest proszona o rejestrację przez formularz.
Do udziału w Konferencji Klubów Młodego Księgowego.Rachunkowość moja pasja, zapraszamy uczniów 8 klas szkoły podstawowej i uczniów szkoły ponadpodstawowej zainteresowanych tematem i działaniami przedsiębiorczymi.
Zapraszamy do rejestracji udziału w konferencji: https://rachunkowosc-moja-pasja.konfeo.com
***
Konferencja jest bezpłatna, ma charakter edukacyjny, jest w założeniu przestrzenią dedykowaną uczennicom/ uczniom, nauczycielkom/nauczycielom oraz dyrektorkom/dyrektorom szkół, którzy będą mieli okazję spotkać się z praktykami ze świata biznesu, edukacji i życia społecznego.
***
Organizator:
Szkoły Ekonomiczno-Handlowe im. Macierzy Szkolnej w Gdańsku
ul. Mariana Seredyńskiego1a, 80-753 Gdańsk
***
Współorganizator:
Gdańskie Stowarzyszenie Inicjatyw Edukacyjnych
Fundacja Omega
Fundacja Praktykologia
Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Oddział Okręgowy w Gdańsku
***
Patronat honorowy:
Pomorski Kurator Oświaty w Gdańsku
Prezydent Miasta Gdańska
Pracodawcy Pomorza

powrót do góry